گرفتن تصمیم قدرتمند با داشتن این ویژگی

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

آرشیو مطالب

برچسب ها

اغلب افراد نسبت به تصمیم هایی که می گیرند دو به شک هستند، خیلی ها حتی نمی توانند تصمیم بگیرند که برای امشب چه غذایی بخورند، شاید در خیلی از موارد نگرفتن تصمیم، اهمیت چندانی نداشته باشد، اما وقتی پای هدف و موفقیت به میان می آید، همه چیز فرق می کند، گرفتن تصمیم قدرتمند ، یکی از ویژگی هایی است که حتما باید باید داشته باشید.

 

با نگاهی به ده سال گذشته آیا می توانید زمان هایی را مشخص کنید که اگر یک تصمیم متفاوت می گرفتید، شکل زندگی الان شما کاملاً متفاوت بود؟ چه در جهت بهتر شدن یا بدتر شدن آن؟

 

شاید در ده سال گذشته در ارتباط با شغل و کارتان تصمیمی گرفتید که مسیر زندگی شما را به کلی تغییر داد. یا شاید اصلاً نتوانستید تصمیمی در این باره بگیرید.

شاید تصمیم به ازدواج، طلاق یا بچه دار شدن گرفتید. یا شاید تصمیم گرفتید به شهر دیگری نقل مکان کنید.

این تصمیم ها چگونه بر زندگی کنونی شما تأثیر گذاشته اند؟

آیا در آن زمان احساس غم، ناکامی، بی عدالتی و ناامیدی می کردید؟

آیا از محدودیت هایتان فراتر رفتید یا اینکه در برابر آنها سر تسلیم فرود آوردید؟

 

تصمیم قدرتمند

همه در زندگی با سختی و گرفتاری، بی عدالتی، ناامیدی و سرخوردگی روبرو می شوند. با وجود این، تفاوت بین کیفیت زندگی ما بستگی به کارهایی دارد که به ویژگی تصمیم قدرتمند مجهز کرده و  به سرانجام می رسانیم.

 

بیش از هر چیز تصمیم قدرتمند ما و نه شرایط محیط، کیفیت زندگی و سرنوشت ما را رقم میزند.

ما می توانیم برای اینکه چرا تلاش خود را به کار نمی بریم و دست روی دست گذاشته ایم بهانه هایی گوناگون بتراشیم، اما حقیقت این است که، افرادی هستند که با وجود تمام شرایط دشوار باز هم به موفقیت دست می یابند، زیرا آنها تصمیم قدرتمند می گیرند.

 

زندگی ما زمانی که تصمیم می گیریم «می خواهیم» به چه دست یابیم یا چگونه کسی باشیم از این رو به آن رو نمی شود، بلکه زمانی متحول می شود که تصمیم قدرتمند می گیریم برای به دست  آوردن چه چیزهایی و تبدیل شدن به چه کسی «متعهد و مصمم» باشیم.

این تفاوتی ساده و در عین حال بسیار حیاتی است.

 

مردم بیشتر اوقات می گویند: «من می خواهم درآمد بیشتری داشته باشم».

«می خواهم دنیا را تغییر دهم».

در چنین گفته هایی، هیچ بویی از تعهد و مصمم بودن به مشام نمی خورد، شخص در واقع می گوید «من علاقمندم اگر آسان باشد فلان اتفاق بیفتد و نمی خواهم در این راه تلاشی بکنم»

 

در این هیچ نیرویی نهفته نیست. نیرومندی از مصمم بودن بر می خیزد؛ از حالتی که هرگونه احتمال دیگری را غیر از دست یافتن به نتایجی که مصمم به آن هستید از نظر دور بدارید. این همان حالتی است که باعث رسیدن ما به موفقیت می شود.

 

ما نه تنها باید درباره این که در زندگی چه می خواهیم به دست آوریم، چگونه کسی می خواهیم باشیم، چگونه می خواهیم زندگی مان را سپری کنیم و چه کسانی می خواهیم دور برمان باشند تصمیم بگیریم، بلکه باید تصمیم قدرتمند بگیریم در زندگی مان دیگر به چه چیزهایی رضایت نخواهیم  داد.

 

مصمم و قاطع باشید

تصمیم قدرتمند واقعی به معنای مقرر داشتن انجام کاری و سپس بریدن و قطع تمامی دیگر احتمالات  ممکن است.

عمل تصمیم گیری نیروی تمام کننده سرشاری در خود نهفته دارد.

 

بیشتر مردم پس از گرفتن یک تصمیم قدرتمند ، حتی اگر گرفتن آن تصمیم سخت و دشوار باشد،  احساس رهایی شگرفی می کنند. احساس می کنند گویی از زندان آزاد شده اند و لذت فراوانی به آنان دست می دهد. در این حالت، شما هدفی روشن و بی برو برگشت دارید.

ادامه مطلب را از اینجا بخوانید

نویسنده : ذهن زیبا بازدید : 42 تاريخ : يکشنبه 3 بهمن 1395 ساعت: 0:13
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها