خلاصه کتاب: توصیه‌های جادویی برای موفقیت | بلاگ

خلاصه کتاب: توصیه‌های جادویی برای موفقیت

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

موفقیت با توصیه‌های زیگ زیگلار

اگر انگیزه شما افزایش درآمدتان است، اگر انگیزه‌تان یافتن مسیر است، اگر با فرزندانتان روابط مناسبی ندارید، اگر ارتباط زناشویی شما در وضعیت نامساعدی قرار دارد و حتی اگر انگیزه شما، بهبود روابط خانوادگی باشد، این مجموعه مقالات، می‌تواند شما را برای رسیدن به هدفتان و برای موفقیت یاری کند. من، زیگ زیگلار، در سفر به سوی موفقیت، همراه شما خواهم بود.

 

موفقیت چیست؟

پاسخ این پرسش بستگی به فردی دارد که به آن پاسخ می‌دهد به تعداد افراد روی کره زمین، برای موفقیت تعریف وجود دارد.

موفقیت با هر جنبه‌ای از زندگی شما در ارتباط است؛ روابط شما با دیگران، توانایی‌تان برای ایجاد  ارتباط در دنیای کاری، تندرستی که باید در حفظ آن بکوشید و خوشحالی که باید از آن لذت ببرید.

حرف‌های مرا اشتباه تفسیر نکنید؛ موفقیت درجه‌ای از رفاه مالی را نیز در بر می‌گیرد (پول مهمترین چیز در زندگی نیست اما از لحاظ منطقی اهمیت دارد).

 

من صادقانه اعتراف می‌کنم چیزهایی را که پول برای من فراهم می‌کند، دوست دارم؛ خانه، اتومبیل، لباس، تعطیلات و غیره. لازم نیست ثروتمندترین آدم دنیا باشم، اما به همان نسبت، فقیر هم نباید باشم. من دورانی را سپری کرده‌ام و روزهایی را به خاطر می‌آورم که در آن، پرداخت اجاره خانه‌ام به تعویق می‌افتاد و اتومبیل هم نداشتم، چون نمی‌توانستم پول آن را بپردازم.

 

از طرفی علاوه بر رفاه مالی که به آن اشاره کردم، موفقیت برای من به معنای موفقت در خانه، موفقیت در حرفه و در ارتباط با دوستان و همکارانم نیز هست؛ همچنین من آرامش  فکری را نیز موفقیتی بزرگ می‌دانم. حال این پرسش به وجود می‌آید که برای رسیدن به موفقیت، چه کاری باید انجام دهید؟

 

فرمولی برای موفقیت

من در طول این سال ها، فرمولی به دست آورده‌ام که به من کمک می‌کند به هر آنچه که از نظر منموفقیت است، برسم. در این سری از مقالات، به بخش‌های مختلف این فرمول اشاره می‌کنم که با  نگرش ذهنیِ صحیح شروع می‌شود و افزودن مهارت‌های مناسب، اندیشه صحیح، یافتن مسیر و ساختن پایه‌های شخصیت را در بر می‌گیرد.

 

۱- توسعه نگرش فکریِ مناسب

اگر در طول مسیر خود به سوی نقطه اوج، نگرش «مناسب» به همراه داشته باشید، سفر شما به سوی موفقیت، جریانی توأم با آرامش خواهد داشت، عبارت «فکر می‌کنم که می‌توانم»، در هر زمانی عبارت «نمی‌توانم» را سرکوب می‌کند نگرش «می‌توانم انجام دهم» در زندگی، به شما کمک می‌کند در زمان مورد نظرتان، به اهداف خود دست یابید، روابط دوستانه ایجاد کنید و کاری دائم در این مسیر داشته باشید. از این رو همه از بودن در اطراف شخصی که یابنده راه حل‌هاست و به جای نگاه منفی به هر موردی، نگاهی مثبت دارد، لذت می برند.

«فکر می‌کنم که می‌توانم»

مدیر هدف
موفقیت با مدیریت هدف
موفقیت, کتاب توصیه‌های جادویی برای موفقیت, زیگ زیگلار, هدف,...
نویسنده : ذهن زیبا بازدید : 57 تاريخ : يکشنبه 28 آذر 1395 ساعت: 0:09