ساختن یک تصویر مثبت از خود در ۵ مرحله ساده | بلاگ

ساختن یک تصویر مثبت از خود در ۵ مرحله ساده

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

راه غلبه بر مشکلات، ترس ها، استرس ها و خیلی موارد دیگر این نیست که از آنها دوری کنیم و اجازه ندهیم اتفاق بیفتند، بلکه راه حل این است که ما آنقدر قوی شویم که اجازه ندهیم آنها بر ما غلبه کنند.
بین ما و مشکلات باید یکی کمی بیاورد و مطمئنا آن یک نفر، ما نیستم.
در ادامه در ۵ مرحله ساده می توانیم یک تصویر مثبت یا همان تصویر ذهنی مثبت از خود بسازیم.
 
ساختن یک تصویر مثبت از خود
برای ساختن یک تصویر مثبت از خود می توان به موارد بیشتری اشاره کرد که در اینجا ۵ تا از مهم ترین ها و ساده ترین ها را آورده ایم تا هم زودتر به نتیجه برسیم هم ساده و قابل انجام باشند.
 
۱- صحبت کردن مثبت با خود
همه ی ما درون خودمان یک گفتگوی درونی داریم و به صورت ذهنی صحبت می کنیم، این گفتگو ممکن است صبح ها که از خواب بیدار می شویم تا شب که می خواهیم بخوابیم ادامه داشته باشد، این گفتگوها می تواند مثبت و سازنده یا اینکه منفی و مخرب باشد. انگار دو نفر درون ما هستند که یکی از ما انتقاد می کند و دائم به ما هشدار می دهد و می گوید که نمی توانیم و دیگری به ما روحیه می دهد و تشویقمان می کند.
 
منتقد درونی
اولی را منتقد درونی می نامیم، کار او هشدار دادن است، روی موارد منفی تمرکز کردن است، ایرادها را دیدن است، او به ما می گوید که نمی توانیم انجام دهیم، اگر منتقد درونی در ما فعال باشد، به احتمال خیلی زیاد ما یک تصویر ذهنی مثبت از خود نداریم و برعکس یک تصویر منفی از خود داریم، تصویر شخصی که دائم شکست می خورد و نمی تواند از عهده کارها برآید.
مدیر هدف
موفقیت با مدیریت هدف
تصویر مثبت, تصویر ذهنی مثبت, هدف, موفقیت,...
نویسنده : ذهن زیبا بازدید : 76 تاريخ : شنبه 20 آذر 1395 ساعت: 17:18