تعیین ارزش های زندگی | بلاگ

تعیین ارزش های زندگی

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

ارزش زندگی، ارزش های زندگی ارزش علم، ارزش وقت، ارزش پول، ارزش انسان، ارزش دنیا، با ارزش ترین پول دنیا، ارزش دوست، ارزش علم و دانش، ارزش های اخلاقی، ارزش کار، ارزش های فرهنگی، ارزش خانواده و خیلی موارد دیگر.
 
ارزش های زندگی و اصلی ما مانند قطب نما، جی پی اس یا رادار هستند، آنها ما، به ما نشان می دهند که از بین بی نهایت انتخاب موجود، کدام یکی را انتخاب کنیم که بیشترین هماهنگی با خواسته ها و زندگی ما داشته باشد. به همین خاطر یکی از مهم ترین کارهایی که در زندگی مان باید انجام دهیم، تعیین و مشخص کردن ارزش های زندگی و اصلی مان است.
 
ما زمانی که کودک هستیم و درک درستی از زندگی نداریم، طبیعی است از پدر و مادر، بزرگ ترها، معلمین، دوستان ، جامعه و غیره الگوبرداری کنیم و همان ارزش هایی را انتخاب کنیم که دیگران انتخاب می کنند ولی وقتی به بلوغ فکری رسیدیم، باید ارزش های زندگی و اصلی خودمان را مطابق با خواسته ها و اعتقاداتمان تعیین کنیم.
انسان زمانی بیشترین احساس رضایت و خوشبختی را دارد که مطابق باارزش ها، باورها و اعتقاداتش زندگی کند.
 
کسی که صداقت برای او یک ارزش محسوب می شود، اگر در جایی کار کند که مجبور باشد به خاطر شغلش دائم، دروغ بگوید و با افراد دروغگو نشست و برخاست کند، این تضاد در نهایت او را آزرده و افسرده خواهد کرد.
 
از طرفی اگر ارزش های زندگی و اصلی مان را تعیین و مشخص کنیم، زندگی کردن، تصمیم گرفتن، انتخاب کردن برای ما بسیار ساده تر می شود، مثلا همان فرد اگر از قبل تعیین کرده بود که صداقت برایش یک ارزش اصلی است و تحت هیچ شرایط ارزش هایش را زیر پا نخواهد گذاشت، زمانی که شغلی به او پیشنهاد شود که مجبور باشد دروغ بگوید حتی به آن فکر هم نمی کند، بلکه خیلی راحت آن پیشنهاد را رد خواهد کرد.
 
بنابراین اگر بدانیم ارزش های زندگی و اصلی مان چیست و از قبل آنها را تعیین و مشخص کرده باشیم، با این کار چارچوبی برای خود در نظر گرفته ایم که تصمیم گیری و انتخاب کردن در این چارچوب خیلی راحت تر است تا زمانی که هیچ چارچوبی وجود نداشته باشد و ندانیم بر چه اساسی باید تصمیم بگیریم و انتخاب کنیم.
 
مدیر هدف

موفقیت با مدیریت هدف

ارزش های زندگی, ارزش زندگی, هدف, موفقیت,...
نویسنده : ذهن زیبا بازدید : 44 تاريخ : شنبه 13 آذر 1395 ساعت: 18:06