خلاصه کتاب زندگی هدفمند | بلاگ

خلاصه کتاب زندگی هدفمند

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

– هدفتان را باید بسیار دقیق و واضح تعیین کنید. هیچ اما و اگر نباید، در این زمینه، وجود داشته باشد. همه‌ی موفقیت‌ های شخصی پیامد یک انگیزه یا ترکیبی از انگیزه‌ها هستند که شما نمی‌توانید، بی‌آنکه انگیزه‌ ی لازم را به کسی ببخشید، از او بخواهید تا کاری را در زمانی معین انجام دهد.
 
هر ایده، نقشه یا هدف برتر؛ با تکرار اندیشه؛ در ذهن حفظ می‌شود. اشتیاق نشان دادن به تشخیص آن ایده، نقشه یا هدف برتر سبب می‌شود تا احساسات نیز همچون پشتوانه‌ی آن ایده، نقشه، هدف برتر یا زندگی هدفمند باشد. سپس، بخش نیمه خودآگاه ذهن انسان مسئولیت آن را به عهده می‌گیرد و با کمک ابزارهای منطقی و طبیعی موجود، بر مبنای آن، عمل می‌کند.
 
– اکنون، شما درسی فوق‌العاده را در زمینه‌ی روانشناسی یاد گرفته‌اید. اگر قصد دارید ذهنتان، به راستی، اندیشه‌ای را بپذیرد و عادتی را بر مبنای آن به وجود آورد؛ به گونه‌ای که ذهنتان به طور خودکار بر مبنای آن عادت عمل کند؛ باید آن اندیشه را بارها و بارها در ذهنتان تکرار کنید و تا زمان دستیابی به خواسته‌ی خود، به تکرار کردن آن ادامه دهید.
 
– این کار را می‌توانید با روش آقای امیل کوئه انجام دهید؛ “من، هر روز، با هر روش ممکن، بهتر و بهتر می‌شوم” او با این فرمول توانست هزاران نفر از انسان‌ها را درمان کند؛ اما هنوز عده‌ای بسیار از انسان‌ها باقیمانده بودند که این روش در درمان آنها هیچ تاثیری نداشت. اگر شما دلیل این موضوع را بدانید؛ من بسیار شگفت‌زده می‌شوم.
 
– در این جمله هیچ شور و شوق یا هیچ احساسی وجود ندارد. وقتی جمله‌ای را بر زبان می‌آورید؛ تا زمانی که احساس و باورتان را با آنها درهم نیامیزید؛ مانند این است که فقط هوا را از دهانتان خارج می‌کنید.
 
یکی از ابزارهای بسیار مهم برای داشتن یک زندگی هدفمند استفاده از تلقین است.
 
«من، هر روز، با هر روش ممکن، بهتر و بهتر می‌شوم»
 

موفقیت با مدیریت هدف

خلاصه کتاب زندگی هدفمند, زندگی هدفمند, هدف, موفقیت,...
نویسنده : ذهن زیبا بازدید : 36 تاريخ : چهارشنبه 10 آذر 1395 ساعت: 16:06