چگونه استعداد خود را کشف کنیم | بلاگ

چگونه استعداد خود را کشف کنیم

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

انسان دارای قدرت های بسیار زیادی است، حتی اگر در زمینه ای استعداد طبیعی هم نداشته باشد، می تواند با تلاش و کوشش زیاد به اهداف و نتایج فوق العاده ای دست پیدا کند، اما این کار نیاز به داشتن اراده خیلی بالا و تلاش بسیار است و ممکن است در این راه سختی های زیادی هم تحمل کند.

گاهی اوقات مجبور هستیم مواردی یا مهارت هایی را یاد بگیریم که هیچ علاقه ای به آنها نداریم و حتی شاید هیچ استعدادی هم در آن زمینه نداریم ولی به ناچار باید آن را یاد بگیریم وگرنه بخش مهمی از کسب و کارمان به مشکل بر می خورد، در این زمان می توانیم به خودمان یادآوری کنیم که ما کسب و کارمان را دوست داریم و این مورد هم بخشی از کسب و کارمان است که با یادگیری آن می توانیم کسب و کارمان را بهتر کنیم و گسترش دهیم.

در این حالت حتی اگر آن مهارت سخت هم باشد، با کمی تلاش بیشتر آن را یاد می گیریم و بعد از مدتی به حد خوب و قابل قبولی می رسیم، اما اگر شغل مان را دوست نداشته باشیم، در این حالت حتی کوهی از انگیزه هم نمی تواند باعث پیشرفت مان شود یا حداقل باید چندین برابر بیشتر زحمت بکشیم تا به نتیجه برسیم.

پس چه بهتر از همان ابتدا سراغ شغلی برویم که در آن استعداد داریم. در بیشتر مواقع، داشتن استعداد در کاری به این معنی است که ما آن کار را دوست داریم و علاقه داشتن می تواند از سختی ها و ناامیدی ها بکاهد و سرعت ما را در دستیابی به نتایج بهتر و بزرگتر، به شدت افزایش دهد.

در ادامه به ۶ روشی می پردازیم که به این سوال جواب می دهد که چگونه استعداد خود را کشف کنیم و بفهمیم که برای چه کاری ساخته شده ایم.

 

کشف استعداد

روش اول)

ما همیشه در کاری موفق می شویم یا بهتر از آن در کاری به اوج موفقیت می رسیم که آن کار را دوست داشته باشیم، معمولا داشتن استعداد رابطه مستقیمی با علاقه و دوست داشتن دارد، یعنی اگر به چیزی علاقه دارید به احتمال خیلی زیاد در آن زمینه استعداد هم دارید.

ادامه مطلب را از اینجا مطالعه کنید

موفقیت با مدیریت هدف

موفقیت, استعداد, موفق, هدف,...
نویسنده : ذهن زیبا بازدید : 38 تاريخ : دوشنبه 26 مهر 1395 ساعت: 2:53