چگونه زمان را مدیریت کنیم | بلاگ

چگونه زمان را مدیریت کنیم

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

اینکه از کجا باید تشخیص دهیم کدام کار با ارزش است، کدام بی ارزش، کدام یکی را می توانیم واگذار کنیم تا دیگران انجام دهند و کدام یکی را حتما باید خودمان انجام دهیم، نیازمند مهارت مدیریت زمان است.

 

فرض کنید یک زمین ۱۰۰۰ متری در اختیار داریم، ما که نمی توانیم این زمین را کم و زیاد کنیم، هر کاری هم کنیم زمین همان ۱۰۰۰ متر است و بیشتر هم نمی شود ولی می توانیم به جای کاشتن یک بذر کم ارزش از یک بذر ارزشمند استفاده کنیم، مثلا به جای کاشتن جو، بذر زعفران بکاریم یا هر محصولی که گران تر است.

 

هر کشاورزی سعی می کند با استفاده از بذر مرغوب، آبیاری، کود دهی و مراقبت صحیح و اصولی، تکنولوژی روز و خیلی کارهای دیگر از زمین محدود خود بیشترین محصول را به دست بیاورد.

 

در مورد زمان هم همینطور است، واقعیت این است که زمان هم مانند آن ۱۰۰۰ متر زمین می ماند، ما نمی توانیم زمان را کم و زیاد کنیم، هر کاری هم کنیم مانند بقیه در یک شبانه و روز ۲۴ ساعت زمان در اختیار داریم، اما می توانیم با استفاده از تکنیک هایمدیریت زمان که در اصل مدیریت خودمان و عملکردمان است، بیشترین نتیجه را به دست بیاوریم.

 

کار ما در مدیریت زمان این است که تا می توانیم، کارهای بی ارزش یا کم ارزش را شناسایی و سپس آنها را حذف کنیم، بعضی از کارها را که می توانیم به دیگران واگذار کنیم تا آنها انجام دهند و زمان صرفه جویی شده را به کارهای باارزش و با اهمیت اختصاص دهیم.

منبع: آموزش موفقیت با مدیریت هدف

برگرفته از مقاله: چگونه زمان را مدیریت کنیم

مدیریت زمان, هدف, موفقیت,...
نویسنده : ذهن زیبا بازدید : 36 تاريخ : سه شنبه 30 شهريور 1395 ساعت: 6:29