چگونه هدف خود را پیدا کنیم | بلاگ

چگونه هدف خود را پیدا کنیم

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

بین نیاز و خواسته چه تفاوتی وجود دارد؟

فرض کنید شخصی مجبور است برای رفتن به محل کار خود، هر روز صبح زود از خواب بیدار شود، زیرا فاصله خانه تا محل کارش زیاد است و زمان زیادی را هم باید برای رسیدن تاکسی یا اتوبوس در نظر بگیرد، این شخص اگر یک ماشین شخصی داشته باشد خیلی زودتر و در زمان کمتر و با هزینه بسیار پایین تر می تواند به محل کار خود برود.

با داشتن ماشین می تواند خانواده اش را به گردش ببرد و از طرفی هم می تواند با ماشین کار کند و یک کمک خرجی هم برایش باشد، بنابراین تصمیم می گیرد هر طور که شده یک ماشین بخرد زیرا داشتن ماشین برای او یک نیاز است.

اگر یک پراید هم بخرد نیازش برطرف می شود و با همان پراید می تواند زودتر به محل کارش برسد، خانواده اش را به تفریح ببرد، با مسافر سوار کردن یک درآمد دومی هم داشته باشد.

اما شخص دیگر ممکن است نیازی به داشتن ماشین نداشته باشد و فقط به این دلیل که دوست دارد یک ماشین داشته باشد آن را بخرد، یعنی ماشین برای او یک خواسته است نه یک نیاز.

زمانی که هدفی نداریم و حتی نمی دانیم چگونه هدف خود را انتخاب کنیم ، یکی از بهترین روش ها این است که ابتدا نیازهایمان را در نظر بگیریم و آنها را بنویسیم و اهدافی را انتخاب کنیم که آنها را برطرف کند سپس به دنبال اهدافی باشیم که خواسته قلبی مان است.

در ادامه به چند روش دیگر می پردازیم که ساده اما در عین حال قدرتمندند.

برگرفته از مدیر هدف

هدف, اهداف, چگونه هدف خود را پیدا کنیم,...
نویسنده : ذهن زیبا بازدید : 26 تاريخ : پنجشنبه 18 شهريور 1395 ساعت: 5:54